Jakie rośliny do biura

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Do pomieszczeń biurowych znakomicie nadadzą się takie kwiaty jak między innymi zamiokulkas. Jest to charakterystyczna, strzelista w łodygach roślina, która ma owalne listki. Jest bardzo intensywnie zielona. Niestety jego minusem okazuje się dość intensywne pielęgnowanie kwiatu. Bez troskliwej opieki i regularnego dbania, usycha. Jest to roślina nie przepadająca za słońcem. Rzadko kiedy jest podlewana. Musimy także dość ostrożnie podejść do kwestii podlewań, aby nie przesadzić z ich intensywnością.

Kolejnym kwiatem, także rekomendowanym do wnętrz biurowych jest wężownica. Ten kwiatek ma specyficzne, wężowe listki, stąd też jego oryginalne nazwanie. Co do barwy to jest ona nieco zielona bądź niekiedy wpadająca w żółć. W niektórych gatunkach spotykane są także charakterystyczne białe obwódki. Co do warunków, jakie należy spełnić, aby roślina rosła jak należy, wymogi są wręcz minimalne. Zasadzone w dużej doniczce przeważnie hodowane są jako dorodne gatunki, bardzo ładne dla oka.

Od dawien dawna, jako roślinę świetnie pasującą do każdego jednego wnętrza uznaje się paprotkę. Nie jest to kwiat, który jest dziś bardzo modny, tak jak miało to miejsce lata temu, ale nadal w wielu miejscach stosowany, jako dekoracja i swoisty „wentylator” na zanieczyszczenia. Świetnie pochłania wszelki kurz i brud. Podobnie ciekawym rozwiązaniem kwiatowym w gabinecie jest zielistka. Ma ona przepiękny wygląd, czasami rośnie na tyle, iż przybiera naprawdę wielkie rozmiary. Zazwyczaj jednak wyróżnia się delikatnymi zielonkawymi listkami, które na samym środku mają biały paseczek. To jest dodatkowa ozdoba tej rośliny. Nie wymaga ona szczególnie dużo zachodu, jest ona podlewana zwyczajnie jak przeciętny kwiat, nie ma szczególnie rygorystycznych wymagań.

Wybierając rośliny odpowiednie do pomieszczenia biurowego dobrze jest także pokusić się o gatunek zwany ciekawie skrzydłokwiatem. Ma on bardzo intensywnie zielone oraz białawe skrzydła. Ponadto rolę dekoracyjną pełnią tu wystające ponad liście kwiaty, które układają się jak zwinięte skrzydła ptaka, stąd charakterystyczne nazwanie gatunku. Jest to odmiana, która nie wymaga ani dużej ilości światła naturalnego, ani także szczególnie wilgotnych warunków. Nie trzeba również jakoś pieczołowicie jej nawozić.