Jakie rośliny do pomieszczenia biurowego?

Ocena: 9.0/10

Liczba ocen: 1

Oceń tą aktualność:

Rośliny w biurze to rzadka ozdoba. Raczej więcej osób stara się dekorować kwiatami pozostałe wnętrza naszych domowych czterech kątów, co wynika głównie z tego względu, że pomieszczenie biurowe uznaje się za pokój typowy do wysiłku intelektualnego i ciężkiej pracy a nie za miejsce przytulne tak jak sypialnia czy salon. W związku z tym, warto zwrócić uwagę na fakt, że o pielęgnacji i doborze roślin do gabinetów wie się z reguły nie za dużo. Poniżej pokażemy Ci, w jaki sposób warto przeprowadzać selekcję gatunków.

Rośliny do biura – jak najbardziej na tak. Pozytywem tego jest przede wszystkim fakt, iż kwiaty wyłapują wszelkie zanieczyszczenia krążące w powietrzu, tym samym skutecznie je oczyszczając. Jest to bardzo dobry sposób na to, aby wyzbyć się kurzu, a nawet szkodliwego dla organizmu acetonu, który wydzielany jest przez monitory komputerów. Co więcej, wiele pomieszczeń biurowych w połączeniu z motywami dekoracyjnymi typu opisywane kwiaty po prostu nabiera zupełnie innego wyglądu, stając się nie tylko wnętrzem typowo roboczym, co przede wszystkim bardzo dekoracyjnym i swojskim. W takim gabinecie bez wątpienia pracuje się nam dużo lepiej i na pewno znacznie bardziej efektywnie. Powietrze w pokoju, w którym jest jakaś roślina nie jest tak suche, co ma szczególnie duże znaczenie w sezonie grzewczym, a więc jesienią, zimą oraz wczesną wiosna, gdy na zewnątrz panują dość niskie temperatury, a w pomieszczeniach stosuje się centralne ogrzewanie.

Kwiaty zapewniają przerzedzenie powietrza, więc jest, czym oddychać. Na chwilę obecną na rynku ogrodniczym i zielarskim jest tak wiele przeróżnych rodzajów roślin, że w zasadzie każdy może wybrać odpowiedni kwiat, który pasuje do jego poczucia gustu, ale także i taki, który jest odpowiedni do ściśle określonego wnętrza. Mianowicie chodzi o to, żeby roślina, jaką wybieramy do swego gabinetu była właściwie dobrana. Musimy uwzględnić w tym aspekcie przede wszystkim wysokość kwiatu, jego predyspozycje i warunki, w jakich przystosowany jest do rozwoju a do tego również parametry danego wnętrza, w jakim zamierzamy go przetrzymywać. Popatrzmy na to czy nasz gabinet jest właściwie oświetlony, wygospodarujmy właściwą przestrzeń dla rośliny a także nie zapominajmy o tym, aby lokalizacja kwiatu nie kolidowała ze swobodą przejścia. Przeciskanie się między liśćmi rośliny będzie niekomfortowe dla nas samych i niezdrowe dla kwiatu.

 

Niebanalną aranżację pomieszczenia biurowego stworzymy, decydując się przykładowo na duża donicę zawierającą kilka roślin. Ta donica może być również nietuzinkową ozdobą dodatkową. Przyda się jednakże podlewanie tego kwiatu raz na tydzień. Musimy o tym pamiętać, aby roślina nie zwiędła. Świetną kompozycję w nowoczesnym stylu uzyskuje się poprzez ustawienie obok siebie kilku donic, które są dość oryginalne wyglądem. Mogą mieć niestandardowe kształty oraz być kolorowe. W ten sposób potraktujemy je, jako swego rodzaju dodatki i akcesoria uzupełniające nasze wnętrze gabinetowe. Dla bardziej ceniących obecność roślin przydatny okazuje się ogród wertykalny. Trzeba, co jakiś czas kwiaty systematycznie podlewać, niewiele zajmują one miejsca, ale są niesamowicie elegancką dekoracją każdego pomieszczenia.